Jak pozbyć się wystającego brzucha – 5 skutecznych sposobów

Dopiero niedawno zrozumiałam, że będąc na diecie LCHF nie chodzi tylko o to, aby jeść ten cały tłuszcz, unikać cukru, glutenu i fast-foodów. Jako ludzie musimy zaspokajać znacznie więcej aspektów, które sprawią, że będziemy czuć się ze sobą dobrze, ale i też zdrowo. W poniższej liście, którą się z wami podzielę, przedstawię 5 rzeczy, które pozwolą zmniejszyć wystający brzuch, ale też poprawić jakość naszego życia.

1. Dieta LCHF i Płaski Brzuch

Najszybszym i najlepszym rozwiązanie, aby brzuch zaczął znikać w Twoich oczach, jest dieta o niskiej zawartości węglowodanów z wysoką zawartością tłuszczu. Zaczynamy jeść więcej tłuszczu, a mniej węglowodanów (cukrów). W ten sposób nasz organizm przestawi się na źródło energii, które będzie czerpać z dostarczanych tłuszczów. Ciekawym zjawiskiem na diecie LCHF jest to, że będziesz czuła większą sytość po spożytym posiłku, w którym główną rolę będzie odgrywać tłuszcz. Dzięki temu napady głodu mogą ustąpić. Dzieje się tak, ponieważ tłuszcze wpływają na sytość poprzez opóźnianie opróżniania żołądka.

2. Jedz krócej

Czyli tzw. post przerywany, ale co to takiego? Jest to nic innego jak jedzenie np. 2-3 posiłków w ciągu dnia w określonych godzinach np. między 10:00-18:00. W pozostałych godzinach unikamy jedzenia i po prostu wytrzymujemy krótkotrwały stan głodu. Oczywiście godziny mogą ulec zmianie, ale najlepszą opcją jest wybrać jeden układ godzin i trzymać się go. Organizm szybko to zrozumie i po kilku dniach przyzwyczai się.

3. Jedz mniej

Odpowiednią strategią jest spożywanie umiarkowanych ilości jedzenia. Unikamy nacisku na jedzenie aż do pełnego brzucha lub uczucia ociężałości. Nie wpędzamy się w jedzenie na siłę. Nasze wybory żywieniowe nie są podyktowane emocjami, miłością lub nudą. Nie poddajemy się pokusie jedzenia na wyrost. Jeśli nasz posiłek okazał się skromny, sprytnym posunięciem jest dokończenie go porcją zielonych warzyw. Alternatywnym podejściem jest monitorowanie spożywanych ilości poprzez podział na tłuszcz, białko i węglowodany. Dbałość o te proporcje pozwoli utrzymać umiar, unikając przesady zarówno w nadmiarze, jak i niedoborze składników odżywczych.

Czy istnieją inne wyjścia, aby jeść mniej? Jest kilka ciekawych sposobów, aby oszukać nasz umysł i jeść dzięki temu mniej:

a) Na zakupy nigdy, przenigdy nie chodzisz głodna, tylko i wyłącznie najedzona! Obejdzie się bez kupowania zbędnych przekąsek, które zawsze kuszą 🙂

b) jedz małymi kęsami i powoli przeżuwaj,

c) jedz na mniejszych talerzach — wizualnie sprawia to, że jedzenia jest więcej,

d) w czasie jedzenia skup się maksymalnie na jedzeniu i nie nakręcaj się emocjonalnie (zachowaj neutralność wobec jedzenia),

e) jedz w spokoju i ciszy — odłóż wszystkie mobilne urządzenia,

f) jedz zawsze siedząc — nigdy w pośpiechu, czy na lenia (leżąc).

4. RUSZAJ SIĘ!

Myślę, że to wymóg konieczny, aby się ruszać. Nie można być zdrowym bez znacznego ruchu. Ruch nie przyczynia się tylko do zanikania brzucha, ale do całokształtu naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jeśli zawsze miałaś trudności z ruchem, na początek niech to będzie cokolwiek, co jest związane z ruchem np. spacery. Ważne, aby ruch stał się Twoim nieodłącznym element życia!

5. Sen a Płaski Brzuch?

W kwestii snu ważniejsza jest jego jakość niż ilość przespanych godzin. Może się okazać, że jeśli poprawisz swoją jakość snu, Twoje godziny snu skrócą się, mimo to będziesz czuć się bardziej wypoczęta z większą ilością energii. Najprostszy sposób, aby na początku poprawić swoją jakość snu, to zsynchronizować swoje godziny, tak aby w każdy następny dzień kłaść się i wstawać w okolicach tych samych godzin. Następną ważną rzeczą jest to, aby do pokoju wpadało świeże powietrze. I na sam koniec lepiej odpuścić sobie jedzenie przed snem. To wystarczy, aby polepszyć swój sen i zacząć zmniejszać swój brzuch.

Podsumowanie

Jak widzisz, jest to tylko lista 5 rzeczy, które dobrze jest wprowadzić lub poprawić w swoim trybie życie, aby zauważyć pierwsze efekty zmniejszające brzuch. Na sam początek warto każdy punkty realizować po kolei, aż osiągnie się całą piątkę.

Podziel sie z innymi:
fb-share-icon

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments