TOP 7 najciekawszych polskich blogów o diecie LCHF.

Ku mojemu zaskoczeniu w „polskim” internecie pojawia się coraz więcej treści na temat diety LCHF oraz jej sprzymierzeńców. Myślę, że nastały przełomowe czasy, gdzie znowu wracamy do korzeni naszych przodków 🙂

Poniżej przedstawiam listę miejsc, gdzie warto sięgać po wiedzę, którą dzielą się jej autorzy.

Lista jest przedstawiona alfabetycznie i zawiera blogi, mój ulubiony wpis i tematykę. Wierzę, że u każdego z autorów można znaleźć coś wyjątkowego oraz wartego uwagi 🙂

Lista Blogów z Tematyką LCHF

BIOHAKER

Blog, który porusza nie tylko dietę LCHF, ale ogólnie zdrowy tryb życia. Znajdziemy tutaj tematy dot. diety, stresu, snu, a nawet naszego mózgu.

ULUBIONY WPIS – https://biohaker.pl/2020/10/19/oto-co-sie-dzieje-z-cialem-w-trakcie-72h-postu/

E-SUPERFOOD

Blog przedstawiający treści na temat naturalnych/wartościowych/nieprzetworzonych/produktów spożywczych. Znajdziemy tutaj wiedzę o rodzajach orzechów, tłuszczach do smażenia, a także o produktach, których być może przedtem nie znałaś. Autorzy dzielą się również listą ciekawych przepisów kulinarnych.

ULUBIONY WPIS – https://e-superfood.pl/pl/n/Wyostrz-wech%2C-popraw-smak%2C-podkrec-kolor.-Przyprawy./82

KETOCENTRUM

Pan Mateusz na swoim blogu dzieli się spostrzeżeniami dot. diety ketogenicznej, ale także diety LCHF. Znajdziemy tutaj wiele wskazówek, jak nie zgubić się w czasie naszej podróży z dietą.

ULUBIONY WPIS – https://ketocentrum.com/dieta/kasza-i-ryz-ktore-wybierac-na-diecie-low-carb/

LCHFDIETA

Pani Małgorzata przedstawia głównie korzyści z diety LCHF z własnego doświadczenia i obserwacji. Pokazuje, jak się za to zabrać i jak zbudować solidne nawyki żywieniowe. Znajdziemy tu również wszelkiego rodzaju przepisy kulinarne.

ULUBIONY WPIS – https://lchfdieta.pl/cukier-szkodzi-i-uzaleznia-dieta-bez-cukru/

PALEOSMAK

Pan Grzegorz ujawnia podobną formę diety LCHF, ale w swoich treściach skupia się na diecie Paleo. Znajdziemy tu wiele wyjaśnień dot. szkodliwości glutenu, nabiału na nasze zdrowie, a także ciekawe treści na temat naturalnej higieny naszego ciała. Autor również dzieli się z nami oryginalnymi przepisami kulinarnymi.

ULUBIONY WPIS – https://paleosmak.pl/nabial/

TLUSTEZYCIE

Blog, na którym możemy odnaleźć odpowiedź dla naszych dolegliwości, zanim wybierzemy się do lekarza. Pani dr Monika dzieli się spostrzeżeniami schorzeń, które w większości przypadków występują przez sposób żywienia. Na Facebooku Tłustego Życia znajdziemy też publikacje z badaniami.

ULUBIONY WPIS – http://www.tlustezycie.pl/2014/03/d-ficyt-czyli-co-warto-wiedziec-o.html

ZIOLAIPRZYPRAWY

Pan Rafał w swoim blogu przedstawia, jak przemysł otumania rasę ludzką wszelkiej maści sztuczną żywnością i jej dodatkami, a także wszechobecnym plastikiem, w który pakowane już jest prawie wszystko. Znajdziemy tutaj wiedzę na temat hormonów oraz jaki wpływa, ma na nie powszechna żywność. Dodatkowo autor dzieli się dużą rzeszą przepisów wykonywanych od zera.

ULUBIONY WPIS – https://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/01/30/blog/jak-obnizyc-cholesterol-szkodliwe-sterole-roslinne-stanole-benecol-flora-proactiv/

PODSUMOWANIE

Na liście znalazło się dużo ciekawych i wartych sprawdzenia blogów, które ciągle się rozwijają i dzielą się nową wiedzą. To dobrze 🙂 Im więcej takich treści w internecie, tym bardziej to cieszy 🙂

Kto znalazłby się na Twojej liście najlepszych blogów związanych z dietą LCHF?

Śmiało! Podziel się swoimi ulubionymi blogami w komentarzu 🙂

Podziel sie z innymi:
fb-share-icon

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments